کلینیک روانشناسی
 
مقالات سایت
زوج درمانی و رضایت و صمیمیت جنسی
رضایت از زندگی وزوج درمانی
سازگاری زناشویی و زوج درمانی کوتاه مدت
اختلال اوتیسم چیست
زوج درمانی
همکاران
رضا پور حسین
گلریز فاضلی
علی محمدباقر
شهرام جلالیان
پرسش و پاسخ
با سلام وقت بخير،من دختري ٢٤ ساله هستم و ٢ سالي هست اعتماد بنفسم خيلي كم شده و حتي نميتونم سركار برم احساس ميكنم كاري نميتونم انجام بدم و ياد نميگيرم،.هروز تا ظهر ميخوابم و انگيزه اي ندارم احساس پوچي ميكنم و فكر ميكنم كاري نميتونم انجام بدم.، هرلحظه حس بدي دارم خودمو با ديگران مقايسه ميكنم و اينكه حس ميكنم كسي دوستم نداره و هرلحظه ممكنه كسي رو كه دوست دارم تركم كنه ميشه راهنمايي كنيد با اين شرايط به چه متخصصي بايد مراجعه كنم ؟
سلام وقتتون بخیر من به همه چیز و همه کس شکاک هستم و بدبین, خواهشا کمکم کنید اصلا آرامش ندارم همش فکرهای منفی میکنم برای درمان باید پیش روانکاو برم یا مشاور یا متخصص دیگه ای؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی عذاب میکشم
سلام خسته نباشید، من کنکوری هستم دوساله خیلی حالم بده درست نمیتونم درس بخونم تمرکز ندارم انرژی خیلی کم شده همش دوس دارم بخوابم درسایی که میخونم مدت زیادی توی ذهنم نميمونه دوماهه شدیدتر شده لطفا راهنمایی کنید چیکارکنم
سلام.خسته نباشی.برادری دارم۲۵ساله مجردو با مادرمو برادربزرگم زندگی میکند.از وقتی یادم میاد خیلی خجالتی و کمرو بود ولی این مساله به قدری پیشرفت کرده که حتی با خانواده خودش هم راحت نیست دوست و رفیق هم ندارد توز جمع که میشینه ساکت باکسی صحبت نمیکنه یه گوشه که میشینه همینطوری به نشستنش ادامه میده.وقتی مریض میشه از بس خجالت و احساس شرم داره با کسی درمیون نمیزاره حتی با مادرم هم راحت نیست واقعا این رفتارش برای آینده و توجامعه بودنش اثرات منفی میزاره?لطفا من رو راهنمایی کنید تا بتونم به برادرم کمک کنم.باتشکر از لطفتون
سلام وقت شما بخیر. یکی از دوستان خیلی نزدیکم چند ماهیست که میگه هر چیزی که برام اتفاق میوفته قبلا دیدمش در حالت خواب و الان چند وقتی هست که میگه روحم در آینده در حال گردش هست و میگه دارم عذاب میبینم مثلا میدونه که دو سال دیگه کدوم دانشگاه قبول میشه و تمام اون حالات آینده رو میتونه حس کنه. البته فقط اتفاقات خوب رو نمیبینه اتفاقات بد رو هم میبینه میخام بدونم چه کاری میتونم براش انجام بدم و چرا این حالات براش پیش میاد. برای من تعریف میکنه اما من نمیتونم کمکش کنم‌. دوست داره مثل آدمهای عادی زندگی کنه. این میتونه یه بیماری روانی باشه و آیا میشه درمانش کرد؟ خیلی چیزاهای عجیبتر هم تعریف میکنه که من درکش نمیکنم. به نظرتون باید پیش روانکاو یا روانپزشک بره. ما دنبال راهکاریم. ممنون میشم اگه بتونین نظرتون رو بهم بگین. من خودم نمی دونم چه کاری باید بکنم.
سلام ،خسته نباشید،من ی دختر ۲۰سالم،از این وضعیتن خسته شدم یعنی همرو خسته کردم ،همش تو اتاقمم ،همش تو تاریکیم ،نه دوس دارم مهمونی برم نه دوس دارم کسیو ببینم ،تو مهمونی و عروسیا همش ی گوشه ساکتم حالم از این رفتارا بهم میخوره دوس ندارم اینجوری باشم و واقعا از زندگی بدم میادو امیدی به اینده ندارم،اصلا هم نمیتونم اراده کنم که خوب شم ،خانوادم بهم میگن مرده متحرک ،چیکار کنم که حالم خوب شه و مثل بقیه دخترای هم سن و سالم بشم؟؟؟
پیوند ها
اطلاعیه های سایت
روانشناس یا روانپزشک
تفسیر نقاشی
برنامه جامع بهبود و ارتقا عملکرد شناختی و رفتاری
رزرو کارگاه
همایش آیا مطابق میل خود رفتار می کنیم؟
اضطراب در کودکان
اضطراب در کودکان

به خیابان نرو، از آن بالا نرو، مواظب باش، می شکند. اینها کلماتی هستند که اغلب والدین باید نظایر آن را بارها و بار ها تکرار کنند. اما والدین بچه های مضطرب احتمالا نیازی به گفتن این حرف ها ندارند. در واقع ممکن است این بچه های مضطرب باشند که پدر و مادرشان را کنترل می کنند-« در را قفل کردی؟ آیا باک اتومبیل را پر کردی؟ آیا اجازه نامه مدرسه مرا فرستادی؟»بچه های مشوش به شدت محتاط هستند، بیش از اندازه به خطر فکر میکنند و دامن احتیاط را می گیرند.نظام مغزی آنها ممکن است خطراتی را متوجه شود که در واقع وجود خارجی ندارند. این بچه ها ممکن است روی همه چیز سایه های ترسناک ببینند. آنها از چیز هایی می ترسند که دوستان و همکلاسی هایشان از آنها نگرانی به دل راه نمی دهند.از آنجایی که چیز هایی را که بچه های نگران می بینند، نمیبینیم ممکن است صبر و شکیبایی خود را از دست بدهیم، دست به داوری و انتقاد بزنیم و حتی در مواقعی حمایت و حراست بیش از اندازه بکنیم. که این ها لزوما موثر واقع نمی شوند. هر چه بیشتر بتوانیم بفهمیم که وقتی بچه هایمان مشوش و نگران هستند چه می بینند و چه احساسی دارند، بیشتر می توانیم با آنها همدلی کنیم. اگر هم همدلی نکنیم وجهه خود را از دست می دهیم. آنها از شما فاصله می گیرند زیرا احساس می کنند که شما حال و روز آنها را درک نمی کنید.

هراس برای بقای ما ضرورت دارد. از آنجایی که ما طبیعتا به رشد کردن و متحول شدن تمایل داریم، اگر نتوانیم در مواقعی عقب بایستیم و از خطر اجتناب کنیم، موفق نخواهیم بود. این مکانیسم حمایت و مراقبت بخشی از رشد و تحول است. اضطراب یک حالت احساسی شدید است و زمانی بروز می کمد که شما نتوانید نتیجه حادثه ای را پیش بینی کنید و یا تضمین کنید که این حادثه می تواند مطلوب باشد.اضطراب زمانی به اختلال تبدیل می شود که کودک خود به خود خطرات بالقوه را به مبالغه می گیرد و توانایی روبه رو شدن خود با آنها را کمتر از آنچه هست برآورد می کند. اضطراب می تواند بچه ها فلج کند و نه تنها در آنها خستگی مزمن به وجود آورد و منجر به شکایات ناشی از ناراحتی های جسمانی شود، بلکه روی عملکرد تحصیلی تاثیر بد بر جای گذارد، در حضور کودک در مدرسه اختلالتی به وجود آورد و روابط او را در خانه و با دوستانش خراب کند.

صور مختلف اضطراب:

اضطراب صور مختلف دارد.1- بعضی از بچه ها به طور مشخص استرس زده اند.2- بعضی از آنها اضطراب خود را پنهان می کنند و در سکوت نگرانند.3- گروه دیگر، بچه های مشوش خشمگین هستند که نسبت به محدودیت های خود با ناراحتی جواب می دهند.

چه زمانی تقاضای کمک کنیم؟

اگر فرزند شما از اضطراب رنج می برد و خود شما به فکرتان نمی رسد که چگونه به او کمک کنید باید برای درمان از جایی کمک بگیرید. حدود نیمی از بالغینی که از اضطراب رنج می برند می گویند که اضطرابشان از دوران کودکی آنها شروع شده است. آنها می گویند که ای کاش وقتی کمسال بودند، پدر و مادرشان آنها را به متخصصان امر درمان مراجعه داده بودند.اضطراب زمانی اضطراب ارزیابی می شود که دست کم یک ماه دوام آورد. شما هم از این قاعده به عنوان یک قانون سرانگشتی استفاده کنید برای اینکه بدانید چه زمانی باید کمک حرفه ای دریافت کنید.

 

خدمات کلینیک ماد
بخش تخصصی کودک و نوجوان
روانپزشکی
روانسنجی
مشاوره گروهی
نوروفیدبک
بیوفیدبک
tDCS
گفتار درمانی
بازی درمانی
نوروفیدبک
  نوروفیدبک چیست؟ نوروفیدبک در واقع ترکیبی از QEEG و بیوفیدبک است. نوروفیدبک  یک فرایند آموزشی است که ...
روانسنجی
. اجرای انواع تستهای شناختی ارزیابی سطح توانایی کودکان اجرای تخصصی آزمون هوش استنفورد - بینه ارزیابی سطح یادگیری  ارزیابی ...

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به کلینیک ماد است.

طراحی سایت