کلینیک روانشناسی
 
مقالات سایت
زوج درمانی و رضایت و صمیمیت جنسی
رضایت از زندگی وزوج درمانی
سازگاری زناشویی و زوج درمانی کوتاه مدت
اختلال اوتیسم چیست
زوج درمانی
همکاران
رضا پور حسین
گلریز فاضلی
علی محمدباقر
شهرام جلالیان
پرسش و پاسخ
با سلام وقت بخير،من دختري ٢٤ ساله هستم و ٢ سالي هست اعتماد بنفسم خيلي كم شده و حتي نميتونم سركار برم احساس ميكنم كاري نميتونم انجام بدم و ياد نميگيرم،.هروز تا ظهر ميخوابم و انگيزه اي ندارم احساس پوچي ميكنم و فكر ميكنم كاري نميتونم انجام بدم.، هرلحظه حس بدي دارم خودمو با ديگران مقايسه ميكنم و اينكه حس ميكنم كسي دوستم نداره و هرلحظه ممكنه كسي رو كه دوست دارم تركم كنه ميشه راهنمايي كنيد با اين شرايط به چه متخصصي بايد مراجعه كنم ؟
سلام وقتتون بخیر من به همه چیز و همه کس شکاک هستم و بدبین, خواهشا کمکم کنید اصلا آرامش ندارم همش فکرهای منفی میکنم برای درمان باید پیش روانکاو برم یا مشاور یا متخصص دیگه ای؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی عذاب میکشم
سلام خسته نباشید، من کنکوری هستم دوساله خیلی حالم بده درست نمیتونم درس بخونم تمرکز ندارم انرژی خیلی کم شده همش دوس دارم بخوابم درسایی که میخونم مدت زیادی توی ذهنم نميمونه دوماهه شدیدتر شده لطفا راهنمایی کنید چیکارکنم
سلام.خسته نباشی.برادری دارم۲۵ساله مجردو با مادرمو برادربزرگم زندگی میکند.از وقتی یادم میاد خیلی خجالتی و کمرو بود ولی این مساله به قدری پیشرفت کرده که حتی با خانواده خودش هم راحت نیست دوست و رفیق هم ندارد توز جمع که میشینه ساکت باکسی صحبت نمیکنه یه گوشه که میشینه همینطوری به نشستنش ادامه میده.وقتی مریض میشه از بس خجالت و احساس شرم داره با کسی درمیون نمیزاره حتی با مادرم هم راحت نیست واقعا این رفتارش برای آینده و توجامعه بودنش اثرات منفی میزاره?لطفا من رو راهنمایی کنید تا بتونم به برادرم کمک کنم.باتشکر از لطفتون
سلام وقت شما بخیر. یکی از دوستان خیلی نزدیکم چند ماهیست که میگه هر چیزی که برام اتفاق میوفته قبلا دیدمش در حالت خواب و الان چند وقتی هست که میگه روحم در آینده در حال گردش هست و میگه دارم عذاب میبینم مثلا میدونه که دو سال دیگه کدوم دانشگاه قبول میشه و تمام اون حالات آینده رو میتونه حس کنه. البته فقط اتفاقات خوب رو نمیبینه اتفاقات بد رو هم میبینه میخام بدونم چه کاری میتونم براش انجام بدم و چرا این حالات براش پیش میاد. برای من تعریف میکنه اما من نمیتونم کمکش کنم‌. دوست داره مثل آدمهای عادی زندگی کنه. این میتونه یه بیماری روانی باشه و آیا میشه درمانش کرد؟ خیلی چیزاهای عجیبتر هم تعریف میکنه که من درکش نمیکنم. به نظرتون باید پیش روانکاو یا روانپزشک بره. ما دنبال راهکاریم. ممنون میشم اگه بتونین نظرتون رو بهم بگین. من خودم نمی دونم چه کاری باید بکنم.
سلام ،خسته نباشید،من ی دختر ۲۰سالم،از این وضعیتن خسته شدم یعنی همرو خسته کردم ،همش تو اتاقمم ،همش تو تاریکیم ،نه دوس دارم مهمونی برم نه دوس دارم کسیو ببینم ،تو مهمونی و عروسیا همش ی گوشه ساکتم حالم از این رفتارا بهم میخوره دوس ندارم اینجوری باشم و واقعا از زندگی بدم میادو امیدی به اینده ندارم،اصلا هم نمیتونم اراده کنم که خوب شم ،خانوادم بهم میگن مرده متحرک ،چیکار کنم که حالم خوب شه و مثل بقیه دخترای هم سن و سالم بشم؟؟؟
پیوند ها
اطلاعیه های سایت
روانشناس یا روانپزشک
تفسیر نقاشی
برنامه جامع بهبود و ارتقا عملکرد شناختی و رفتاری
رزرو کارگاه
همایش آیا مطابق میل خود رفتار می کنیم؟
بازی درمانی

بازی درمانی روش درمانی است که به کودکان کمک می کند تا بتوانندمسائل خود را به دست خویش حل کنند. 

این روش به کودکان اجازه می دهد جهان را با مقیاس کوچکتر با دستان خود بسازند و تحت نفوذ در آورند .

هدف اصلی بازی درمانی این است که به کودک امکان دهیم تا در مورد استنباطش از روابط شخصی خود و روابط دیگری که در خانواده وجود دارد به داستان سرایی بپردازد . بررسی روابطش با دیگران در گذشته ، حال و آینده و دستیابی به شناخت کاملتری از موقعیت خود در خانواده ، بررسی وکشف ترس های روابط خود و دیگران و خیال پردازی راجع به روابط احتمالی آینده از اهداف بازی درمانی میباشد .

این روش اساسا فرافکنانه می باشد ، به عنوان مثال کار باسینی شن به کودک فرصت میدهد تا داستان سرایی کند و در تخیل خود رویدادها و موقعیتهای گذشته و کنونی را بازآفرینی کند ، کودک در خلال این بازی میتواند رویدادهای خاص گذشته ، حال و آینده را بررسی کند ومواردی را که برایش قابل قبول نبوده یا نیستند به صورت عینی در آورده و نسبت به آنها به درک شناختی و کسب بینش میرسد در نتیجه میتواندبرای مسائل مختلف راه حل پیدا کند و بین دوگانگی ها هماهنگی برقرار کند .

رنگ آمیزی ، نقاشی ، کلاژ

این نوع فعالیتها نیز برای کودکان تمرکز بر خلاقیت دارد و کودک را به کاوش و آزمایش ترغیب میکند ، همچنین به کودکان اجازه میدهد تا با استفاده از تخیل ونمادپردازی ، افکار درونی ، احساسات و تجاربشان را بیان و منتقل کنند . 

بیان شرح حال ، ابراز احساسات هیجانی شدید یا واپس رانده شده و کمک کردن به کودک در کنترل رویدادهایی که تجربه کرده یا میکند از اهداف مهم این بازی ها محسوب میشود .

تمرینات مقدماتی مانند تمرین تعقیب و شکار ... کاربرد بسیاری دارد . 

کولاژها صحنه دیگری را برای بروز خلاقیت کودکان فراهم می آورد ، این فرصت را به کودک می دهد تا بین بافت و ساختار شیئ ( پرها ، خاک اره ، پنبه ) و احساسات هیجانی اش ارتباط برقرار کند . کلاژها ابراز مناسبی است تا کودک از توصیفهای سطحی به سمت توصیفهای عمیق تر و خودافشایی حرکت کند.

مسافرت خیالی

تکنیک بسیار قدرتمندی برای مشاوره کودک وهمچنین میتواند به کودک کمک کند ، که با تجاربی که برایش دردناک بوده اند و به همین دلیل احتمالا سرکوب شده اند ارتباط برقرار کند. به کودک امکان می دهد که با ناراحتی و درد درونی اش رابطه برقرار کرده و سپس از طریق فرایند 

خدمات کلینیک ماد
بخش تخصصی کودک و نوجوان
روانپزشکی
روانسنجی
مشاوره گروهی
نوروفیدبک
بیوفیدبک
tDCS
گفتار درمانی
بازی درمانی
نوروفیدبک
  نوروفیدبک چیست؟ نوروفیدبک در واقع ترکیبی از QEEG و بیوفیدبک است. نوروفیدبک  یک فرایند آموزشی است که ...
روانسنجی
. اجرای انواع تستهای شناختی ارزیابی سطح توانایی کودکان اجرای تخصصی آزمون هوش استنفورد - بینه ارزیابی سطح یادگیری  ارزیابی ...

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به کلینیک ماد است.

طراحی سایت