کلینیک روانشناسی
 
مقالات سایت
زوج درمانی و رضایت و صمیمیت جنسی
رضایت از زندگی وزوج درمانی
سازگاری زناشویی و زوج درمانی کوتاه مدت
اختلال اوتیسم چیست
زوج درمانی
همکاران
رضا پور حسین
گلریز فاضلی
علی محمدباقر
شهرام جلالیان
پرسش و پاسخ
با سلام وقت بخير،من دختري ٢٤ ساله هستم و ٢ سالي هست اعتماد بنفسم خيلي كم شده و حتي نميتونم سركار برم احساس ميكنم كاري نميتونم انجام بدم و ياد نميگيرم،.هروز تا ظهر ميخوابم و انگيزه اي ندارم احساس پوچي ميكنم و فكر ميكنم كاري نميتونم انجام بدم.، هرلحظه حس بدي دارم خودمو با ديگران مقايسه ميكنم و اينكه حس ميكنم كسي دوستم نداره و هرلحظه ممكنه كسي رو كه دوست دارم تركم كنه ميشه راهنمايي كنيد با اين شرايط به چه متخصصي بايد مراجعه كنم ؟
سلام وقتتون بخیر من به همه چیز و همه کس شکاک هستم و بدبین, خواهشا کمکم کنید اصلا آرامش ندارم همش فکرهای منفی میکنم برای درمان باید پیش روانکاو برم یا مشاور یا متخصص دیگه ای؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی عذاب میکشم
سلام خسته نباشید، من کنکوری هستم دوساله خیلی حالم بده درست نمیتونم درس بخونم تمرکز ندارم انرژی خیلی کم شده همش دوس دارم بخوابم درسایی که میخونم مدت زیادی توی ذهنم نميمونه دوماهه شدیدتر شده لطفا راهنمایی کنید چیکارکنم
سلام.خسته نباشی.برادری دارم۲۵ساله مجردو با مادرمو برادربزرگم زندگی میکند.از وقتی یادم میاد خیلی خجالتی و کمرو بود ولی این مساله به قدری پیشرفت کرده که حتی با خانواده خودش هم راحت نیست دوست و رفیق هم ندارد توز جمع که میشینه ساکت باکسی صحبت نمیکنه یه گوشه که میشینه همینطوری به نشستنش ادامه میده.وقتی مریض میشه از بس خجالت و احساس شرم داره با کسی درمیون نمیزاره حتی با مادرم هم راحت نیست واقعا این رفتارش برای آینده و توجامعه بودنش اثرات منفی میزاره?لطفا من رو راهنمایی کنید تا بتونم به برادرم کمک کنم.باتشکر از لطفتون
سلام وقت شما بخیر. یکی از دوستان خیلی نزدیکم چند ماهیست که میگه هر چیزی که برام اتفاق میوفته قبلا دیدمش در حالت خواب و الان چند وقتی هست که میگه روحم در آینده در حال گردش هست و میگه دارم عذاب میبینم مثلا میدونه که دو سال دیگه کدوم دانشگاه قبول میشه و تمام اون حالات آینده رو میتونه حس کنه. البته فقط اتفاقات خوب رو نمیبینه اتفاقات بد رو هم میبینه میخام بدونم چه کاری میتونم براش انجام بدم و چرا این حالات براش پیش میاد. برای من تعریف میکنه اما من نمیتونم کمکش کنم‌. دوست داره مثل آدمهای عادی زندگی کنه. این میتونه یه بیماری روانی باشه و آیا میشه درمانش کرد؟ خیلی چیزاهای عجیبتر هم تعریف میکنه که من درکش نمیکنم. به نظرتون باید پیش روانکاو یا روانپزشک بره. ما دنبال راهکاریم. ممنون میشم اگه بتونین نظرتون رو بهم بگین. من خودم نمی دونم چه کاری باید بکنم.
سلام ،خسته نباشید،من ی دختر ۲۰سالم،از این وضعیتن خسته شدم یعنی همرو خسته کردم ،همش تو اتاقمم ،همش تو تاریکیم ،نه دوس دارم مهمونی برم نه دوس دارم کسیو ببینم ،تو مهمونی و عروسیا همش ی گوشه ساکتم حالم از این رفتارا بهم میخوره دوس ندارم اینجوری باشم و واقعا از زندگی بدم میادو امیدی به اینده ندارم،اصلا هم نمیتونم اراده کنم که خوب شم ،خانوادم بهم میگن مرده متحرک ،چیکار کنم که حالم خوب شه و مثل بقیه دخترای هم سن و سالم بشم؟؟؟
پیوند ها
اطلاعیه های سایت
روانشناس یا روانپزشک
تفسیر نقاشی
برنامه جامع بهبود و ارتقا عملکرد شناختی و رفتاری
رزرو کارگاه
همایش آیا مطابق میل خود رفتار می کنیم؟
بیوفیدبک و خود-تنظیمی
بیوفیدبک و خود-تنظیمی

بیوفیدبک روشی برای کنترل سلامتی و زیستن بهینه است . این روش از طریق گسترش آگاهی فرد نسبت به خودش , توانایی وی را برای خود-تنظیمی افزایش می دهد. بیوفیدبک یک راه جدید ارتباطی بین ذهن و بدن می گشاید.

دستگاه عصبی خودمختار (ANS) بخشی از دستگاه عصبی و به عبارت دقیق تر, بخشی از دستگاه عصبی پیرامونی(PNS) است که هوشیاری وآگاهی در کارکردهای آن نقشی ایفا نمی کند و همانگونه که از نام آن پیداست, به صورت خودمختار عمل می کند.نکته دیگری که حایز اهمیت است , این است که برخی از تواناییهای خود-تنظیمی در ما , توسط یادگیری کسب شده اند .

بنابراین بدن ما برای حفظ سلامتی وگریز از ناراحتی  , بسیاری از فرآیندهای فیزیولوژیکی اساسی را بر اساس یک سیستم بازخورد یا فیدبک درونی, کنترل می کند.عمده ترین این فعالیت ها عبارتند از : ضربان قلب, تنفس, فشار خون, خوردن و نوشیدن.برخی از این فعالیت ها کاملا به صورت خودمختار و برخی نیز به صورت آگاهانه کنترل می شوند.مثلا فشار خون یکی از فعالیت هایی است که به طور معمول به صورت خودمختار کنترل می شود و تحت کنترل هشیارانه ما قرار ندارد . بیوفیدبک در این موارد تلاش می کند تا در حد امکان این فعالیت ها را تحت کنترل آگاهانه درآورد و در موارد دیگری مثل حالت های خلقی و هیجانی , توانایی خود-تنظیمی را در فرد گسترش می دهد.

در شیوه های درمانی بیوفیدبک, کارکردهای فیزیولوژیکی بدن, توسط دستگاه های خاصدر هر مورد اندازه گیری می شوند و اطلاعات حاصله, بازخورد داده می شوند. یعنی این کارکردهای فیزیولوژیکی به سطح آگاهی می آیند.اطلاعات موجود می توانندبه صورت دیداری , شنیداری و لمسی بازخورد داده شوند.

روش های مختلف بیوفیدبک:

-         پس خوراند زیستی موج نگار الکتریکی عضلانی یا EMG بیوفیدبک : از این روش , به طور عمده برای اندازه گیری میزان  تنش و آرامش عضلات بدن استفاده می شود.این روش را همچنین می توان به طور موثری در توان بخشی افرادی که دچار فلج اعضاء هستند به کار گرفت.

-        پس خوراند زیستی دمای پوست : در این شیوه به طور عمده دمای پوست دست ها به دلیل ارتباط خاصی که با فرآیندهای ذهنی و روانی دارند, مورد استفاده قرار می گیرند.

-        پس خوراند زیستی نرخ ( سرعت ) قلب

-        پس خوراند زیستی تنفسی

-        پس خوراند پاسخ الکتریکی پوست (EDR) : در این روش , رسانش (هدایت) الکتریکی پوست, مورد اندازه گیری واقع می شود.EDR اساس دستگاه های دروغ سنج می باشد.

-        پس خوراند فعالیت الکتریکی موج نگار مغزی یا EEG بیوفیدبک : امواج مغزی ما بیان کننده سطح هوشیاری ما هستند وبه ما می گویند که در چه سطحی از هوشیاری قرار داریم . به عنوان مثال, امواج تتا در اوایل خواب و حالت های خواب آلودگی و امواج دلتا که فرکانس پایین تری دارند, در حالت خواب عمیق ظاهر می شوند.

-        پس خوراند جریان خون مغزی یا HEG بیوفیدبک : می توان گفت که HEG بیوفیدبک نیز همچون EEG بیوفیدبک, یک نوع تمرین یا آموزش مغز است.

حالت ذهنی و روانی , در فرآیندهای فیزیولوژیکمنعکس می شود.منظور از حالت ذهنی, هم فرآیندهای شناختی وتفکر و هم فرآیندهای هیجانی است .زمانی که فرد بیاموزد که این پارامترهای فیزیولوژیکی را تخت کنترل درآورده و تغییر دهد, می تواند از این طریق , حالت ذهنی و روانی , یا فرآیندهای شناختی و هیجانی را کنترل کرده و تغییر دهد.

خدمات کلینیک ماد
بخش تخصصی کودک و نوجوان
روانپزشکی
روانسنجی
مشاوره گروهی
نوروفیدبک
بیوفیدبک
tDCS
گفتار درمانی
بازی درمانی
نوروفیدبک
  نوروفیدبک چیست؟ نوروفیدبک در واقع ترکیبی از QEEG و بیوفیدبک است. نوروفیدبک  یک فرایند آموزشی است که ...
روانسنجی
. اجرای انواع تستهای شناختی ارزیابی سطح توانایی کودکان اجرای تخصصی آزمون هوش استنفورد - بینه ارزیابی سطح یادگیری  ارزیابی ...

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به کلینیک ماد است.

طراحی سایت